Skarbnica wiedzy na temat relacji mędzyludzkich

Dale Carnegie to autor poradników o relacjach międzyludzkich, który osiągał zdumiewający efekty w połowie XX wieku. Jego książki i porady przetrwały do dzisiaj. I choć są to teksty może i nieco archaiczne, wciąż mają w sobie ogrom uniwersalnych prawd, których poznanie ułatwi nam życie codzienne, zawodowe oraz towarzyskie. Jedną z najchętniej polecanych książek Dale’a jest jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi. O czym poradnik ten opowiada? I kto powinien sięgnąć po tę książkę? 

Proste prawdy, o których zapominamy

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (www.taniaksiazka.pl) to nieskomplikowany poradnik napisany prostym i przystępnym językiem. Jego czytanie nie sprawi nam żadnych trudności, jednak wiedza w nim zawarta na pewno niejednokrotnie zadziwi. Co jeszcze bardziej interesujące, Dale Carnegie nie pisze w swoim poradniku o niczym, o czym nie wiedzielibyśmy wcześniej. W natłoku codziennych obowiązków wielu z nas jednak zapomina o swoich marzeniach, pragnieniach, zasadach oraz przede wszystkim o tym, o co właściwie w życiu chodzi. Carnegie na spokojnie prowadzi nas krok po kroku przez kolejne rozdziały, w których przygląda się zagubionym osobom. Te często nie potrafią cieszyć się życiem, bo zbyt często się zamartwiają, nieustannie stresują czy wykonują zawód, którego nigdy nie chciały wykonywać. 

Zwrot w kierunku drugiego człowieka

Według autora ludziom brakuje przede wszystkim empatii i chęci wysłuchania drugiego człowieka. Nie jesteśmy prawidłowo wyrażać swoich uczuć i oczekiwań, co prowadzi do frustracji, złości, przygnębienia i niezadowolenia z rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. W swojej książce Dale Carnegie sporo też pisze o tym, jak istotna jest rola manipulacji i jak bardzo jako ludzie jesteśmy na nią podatni. Kolejną istotną poradą Dale’a jest to, aby słuchać innych. Nie mówić o sobie, ale nakłaniać innych, aby to oni mówili. 

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to:

– poradnik skupiający się na życiu zawodowym, rodzinnym i towarzyskim,

– książka, która czerpie ze zdobyczy nauk psychologicznych i socjologicznych,

– ponadczasowy tekst, który wiele nas nauczy,

– teoretyczne i praktyczne porady na podstawie autentycznych historii,

– pozytywny poradnik, który zachęca do wprowadzenia zmian w swoim życiu,

– zachęca do większego skupienia się na drugim człowieku,

– skupienie się na relacjach międzyludzkich,

– proste porady, o których jednak bardzo często zapominamy,

– poradnik, do którego warto wracać raz na jakiś czas.